Azerbaycan gençlik teşkilatından Türkiye'ye destek

Azerbaycan’ın en büyük gençlik teşkilatlarından olan İslahatçı Gençler İctimai Birliği son günler bazı Avrupa ülkelerinin Türkiye’ye yönelik tavrına sert tepki gösteren bildiri yayınlamış. Bununla ilgili açıklama yapan  İslahatçı Gençler İctimai Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’ya karşı tutumunun tamamen bir hukuksuzluk ve saygısızlık olduğunu ve bunun kabul edilemez olduğunu bildirdi.

ÖZÜR DİLESİNLER

Ferit Şahbazlı’nın sözlerine göre, dünyaya demokrasi ve hukuk dersi geçmeye çalışan Hollanda’nın bu yaklaşımı uluslararası hukuk kuralları ve demokrasiye karşı yönelmiştir:. Tüm bunlar Avrupa’dakı bazı grupların kardeş ülke Türkiye’nin bağımsız dış politikasından ve hızla gelişmesinden geçirdiği endişenin göstergesidir. Yaşanan bu üzücü olay, Türkiye vatandaşları kadar, Azerbaycan insanını, gençliğini de derinden üzmüştür. Biz Hollanda yönetiminden bu demokrasi ayıbı olan olayla ilgili özür dilemelerini bekliyoruz. dedi.

Bir önceki yazımız olan Karar verildi! İbrahim Tatlıses'e 1.600 lira maaş bağlanacak! başlıklı makalemizde Gündem Haberleri, ibrahim tatlıses ve İbrahim Tatlıses emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir