Emlak Konut ilk çeyrek satış rakamlarını açıkladı

Emlak Konut GYO, yılın ilk çeyreğine ilişkin satış rakamlarını açıkladı. Şirket, 3 aylık dönemde, KDV hariç 2 milyar 878 milyon TL değerinde, 410 bin 460 satışa esas brüt metrekarelik bağımsız bölümün satışını yaptı. Yapılan açıklamada, 1 Şubat’ta 31 Mart arası süren kampanya kapsamında 2 milyar 801 milyon TL değerinde 394 bin 668 metrekarelik 2 bin 722 bağımsız bölümün satışı gerçekleştirildi. Kampanyanın ilk ayı olan Şubatta 943 adet bağımsız bölüm satılırken, Mart ayında da bin 779 adetlik satış yapıldı.

Geçen yılın aynı döneminde toplamda bin 200 adet bağımsız bölümün satışını yapan Emlak Konut GYO, 2017’nin ilk çeyreğinde bu rakamı 2 bin 833 adede çıkararak rekor satış gerçekleştirildiği duyurulurken, kampanyasında en çok 60 ay vade tercih edildiği bildirildi.

Hedefimizin büyük bir oranını daha ilk üç ayda gerçekleştirdik

Açıklamada görüşlerine yer verilen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Gelişen ülke ekonomimizde gayrimenkul sektörünün potansiyelini yakından takip ederek halkımızın istekleri doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bağlamda tarihimizde bir benzeri daha olmayan 20 yıla kadar uzayan vadelerle Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti kampanyamızı yaptık. Şimdi tabloya baktığımızda gerek genel anlamda ilk çeyrek sonuçlarımızdan gerekse kampanya kapsamında çıkan sonuçlarımızdan memnuniyet duyuyoruz.

Şüphesiz bu başarının arkasında güçlü Türkiye için çağrımıza kulak vererek ülkesine güvenen vatandaşlarımız yer alıyor. Bu vesileyle bugüne kadar desteğini her zaman hissettiğimiz halkımıza ve kampanyamıza katılan bankalarımıza teşekkür ederiz. Sene başında 8 milyar TL’lik bir hedef açıklamıştık. Hedefimizin büyük bir oranını daha ilk 3 ayda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi olarak köklü geçmişimizden aldığımız kuvvet ile daha güçlü Türkiye için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.
 

Bir önceki yazımız olan Türkiye Çiçekçiler Birliği Başkanı Başaran: İş var ancak eleman bulamıyoruz başlıklı makalemizde haber, haberler ve türkiye çiçekçiler birliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir