Tuluyhan Uğurlu sandık tahminini açıkladı

Esra Elönü, her Pazar Ülke TV’de arafta kalmış sorulara yanıt arıyor. Esra Elönü’nün bu haftaki konuğu Tuluyhan Uğurlu oldu. Uğurlu, Türkiye’deki sanatçı algısını ve ülke gündemine bakışını Arafta Sorular’a anlattı.

‘SANATÇI BİR BAŞ KALDIRICIDIR”

Uğurlu, ‘Beni, diğer meslektaşlarımdan, şekilde meslektaş göründüğüm kişilerden ayıran özellik halkla birlikte nefes almamdır. Halkın olmadığı yerde ben yokum çünkü halk Hak’tır. Halkın istediği Hak’kın istediğidir. Dolayısıyla halkın gönül aynası çok önemlidir. Gönül aynasına tecelli eden Rab, yaradan, öğretmen ruhu çok önemlidir. O ruhla destanlar yazdık bugün de yazıyoruz. Dolayısıyla bu ruhu kaybetmemek lazım. Tuluyhan Uğurlu da bu ruhtan besleniyor.’ dedi.

Uğurlu ayrıca ‘İnsanların emperyalizm ve oligarşi altında sömürüldüğü bir Ortadoğu’yu ben istemiyorum. Sanatçı bir baş kaldırıcıdır. Sanatçı, haksızlıklara, Filistin davasına sahip çıkan adamdır bence. Gazze’de birçok şeyden mahrum yaşamak zorunda bırakılan insanların sesidir sanatçı. Bu insanlığın meselesidir. Biz insanlığı oradaki medeniyetlerden öğrendik. Şimdi ise onlar yıkılmak isteniyor. Onlar yıkılacak ki insanlığın hafızası silinecek. Bu medeniyetlere herkes sahip çıkmak mecburiyetinde.’ diyerek son zamanlarda Ortadoğu’da yaşanan olaylara olan tepkisini dile getirdi.

‘YÜZDE 58 EVET ÇIKAR’

Tuluyhan Uğurlu televizyonların insanlar üzerindeki etkisine de değindi. Uğurlu, spor programlarında gerçekleştirilen uzun tartışmaları eleştirirken insanların ayrıştırıldığı televizyon programlarındaki tekrarların topluma olumsuz etkilerini anlattı. Tuluyhan Uğurlu ayrıca yaklaşan referandumla ilgili, ‘yüzde 58 evet çıkar’  tahmininde bulundu. 

Bir önceki yazımız olan Recep İvedik 5 internetten izlemek isteyenler dikkat! başlıklı makalemizde recep ivedik, Recep İvedik 5 filmi ve Recep İvedik 5 fragman hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir