Zuhal Topal'dan flaş hamle! KHK'dan sonra…

Son olarak 690 sayılı KHK ile yasaklandıkları gündeme gelen izdivaç programlarında format değişiklikleri başladı. İlk olarak Zuhal Topal, programında imkanı olmayan çiftlere düğün yapacağını söyleyerek değişimi başlattı.

Diğer izdivaç programı sunucuları konuya ilişkin sessiz kalırken izdivaç programlarının kapatılması konusu ise halen gündemde.

YENİ KHK KAFALARI KARIŞTIRDI

KHK sonrası evlilik programlarının kaldırılıp kaldırılmadığı konusunda kafalar karıştı. KHK ile evlilik programlarının yasaklandığı değerlendirilirken, ‘evlilik programları değil 0800 gibi telefon hatlarıyla arkadaş bulma programlarına yer verilemeyeceği görüşü de ortaya atıldı.

Hürriyet’te yer alan habere göre RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Salı gününden itibaren evlilik programları televizyonda olacak mı olmayacak mı? KHK ile tümden yasaklandı mı yasaklanmadı mı” sorusuna şu sözlerle yanıt verdi: 

“Hukuk müşavirliğine bir çalışma yaptırıyoruz. Yarın inceleme bittikten sonra kamuoyuna bir açıklama yapacağız. Biz zaten bu programları istemiyoruz, bunu daha önce de açıkça söyledik.“

Posted Under
Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir